ورود به حساب  
نام کاربری :
کلمه عبور :
دسترسی :
کاربری
نمایندگی

عضویت جدید | دریافت نمایندگی

 راهنمای استفاده 

دانلود نرم افزار وب سرویس

            راهنمای نرم افزاروب سرویس         

نمونه کد قالب

1- سامانه چیست؟
به نرم افزار جامعی که همه نیازهای کاربر در یک موضوع مشخص را برآورده کند سامانه می گویند.


2- سامانه پیام کوتاه چیست؟
به سامانه ای که به صورت تخصصی جهت ارسال، دریافت و مدیریت پیام کوتاه طراحی شده و ابزارهای ایجاد، ارسال، دریافت و تحلیل پیام کوتاه را در اختیار کاربر قرار می دهد، سامانه پیام کوتاه می گویند.


3- سامانه چگونه کار می کند؟
سامانه یک سامانه پیام کوتاه تحت وب است که از بستر اینترنت با مرکز سرویس پیامک (smsc) اپراتورهای تلفن همراه ارتباط برقرار کرده و از این مسیر پیام کوتاه را با سرعت بالا به شبکه های تلفن همراه ارسال و از آن ها دریافت می کند.


4- آیا برای استفاده از سامانه به سخت افزار خاصی نیاز است؟
خیر. برای استفاده از کافی است از هر نقطه جهان به اینترنت متصل شده و به وسیله مرورگر آدرس را فراخوانی کنید.


5- چگونه می توان از سامانه استفاده کرد؟
برای استفاده از سامانه به یک حساب کاربری نیاز است. به هر کاربر یک نام کاربری و رمز عبور اختصاص می یابد که با استفاده از آن ها می تواند وارد پنل اختصاصی خود شود و اقدام به تهیه و ارسال پیامک نماید.


6- پیامک من با چه شماره ای ارسال می شود؟
به هر کاربر یک یا چند شماره پیامک مانند 30001234 اختصاص داده می شود که امکان ارسال و دریافت پیام کوتاه از همه اپراتورهای مخابرات کشور را دارد.


7- شماره مجازی پیام کوتاه چیست؟
شماره های مجازی پیام کوتاه مخصوص ارسال و دریافت پیامک از بستر اینترنت هستند و باید بوسیله نرم افزار استفاده شوند. این شماره ها که در کشور عزیزمان با پیش شماره های 1000، 2000 و 3000 ارائه می شوند فاقد سیم کارت و سند هستند.
شماره های مجازی از 5 رقمی تا 14رقمی هستند و بر اساس تعداد ارقام قیمت های متفاوتی دارند. البته در شماره های 8 رقمی و کمتر میزان روان خوانی و رند بودن شماره تاثیر بسزایی در قیمت دارد.


8-چگونه در بعضی از پیامک های دریافتی به جای شماره یک کلمه انگلیسی قرار می گیرد؟
یکی از قابلیت های ارسال پیام کوتاه از بستر اینترنت قراردادن یک کلمه انگلیسی به جای شماره ارسال است که "ارسال با نام تجاری" نام دارد.


9- نام تجاری چیست؟
کلمه انگلیسی که جایگزین شماره ارسال کننده می شود و حداکثر طول آن 11کاراکتر است. امکان ارسال پیامک با نام تجاری فارسی تا کنون میسر نشده است.


10- ارسال با نام تجاری چه مزایا و معایبی دارد؟
نام تجاری روی مخاطبانی که می توانند انگلیسی بخوانند تاثیر گذار و مجذوب کننده است اما برای عموم چندان مطلوب نیست.
نام تجاری امکان دریافت پیامک را ندارد و فقط برای ارسال قابل استفاده است.
کلماتی که به عنوان نام تجاری درج می شوند یکتا نیستند یعنی هر کسی می تواند با نام یک برند یا شخص اقدام به ارسال پیامک کند.


11- آیا امکان دارد پیامک ها با شماره موبایل کاربر ارسال شود؟
خیر. پیش شماره های تعریف شده فعلی 1000 و 2000 و 3000 هستند نهایتاً شماره تلفن همراه کاربر در ادامه این پیش شماره ها قرار می گیرد.


12- مودم GSM چیست؟

مودم GSM یک قطعه سخت افزاری است که یک یا چند سیم کارت درون آن قرار داده می گیرد و به صورت اکسترنال از طریق پورت serial یا USB به کامپیوتر متصل می شود. مودم GSM در واقع موبایل صنعتی که از طریق سیم کارت و نرم افزاری که روی کامپیوتر نصب می شود با شبکه تلفن همراه ارتباط برقرار می کند ( سامانه پیام کوتاه نیازی به مودم ندارد ).
 

13- ارسال پیام کوتاه با مودم GSM چگونه است؟
نرم افزارهایی برای ارسال پیام کوتاه از طریق مودم GSM وجود دارند که امکان ارسال پیامک را به صورت محدود فراهم می کنند.


14-سامانه چه تفاوت هایی با مودم GSM دارد؟

  • سامانه از هر نقطه جهان در دسترس است و ارسال پیامک از طریق آن حتی به کامپیوتر نیاز ندارد اما مودم GSM و نرم افزار آن باید روی یک کامپیوتر خاص نصب شود از این رو استفاده از مودم GSM کاربر خود را فقط به یک کامپیوتر خاص محدود می کند. روشن است که با قطع برق یا بروز مشکل در سیستم عامل کار مودم مختل خواهد شد.
  • سامانههیچگاه خاموش نمی شود و از کار باز نمی ایستد اما برای استفاده از مودم GSM یک سیم کارت فعال، یک کامپیوتر همیشه روشن و نرم افزار در حال اجرا نیاز است.
  • در سامانه پیام ها با شماره های مجازی ارسال می شوند در حالی که در ارسال با مودم GSM پیامها از طریق سیم کارت ارسال می شوند و در گوشی مخاطب یک شماره تلفن همراه به عنوان فرستنده دیده می شود.
  • متوسط سرعت ارسال پیام کوتاه در سامانه20 پیام در ثانیه است اما در ارسال با مودم GSM در بهترین حالت 6 پیام در دقیقه ارسال می شود. در یک مقایسه ساده کاربران عادی سامانه می توانند 72000 پیامک در ساعت ارسال کنند در حالیکه حداکثر تعداد ارسال ممکن با مودم GSM فقط 300 پیامک در ساعت است.
  • تعداد کل ارسال در سامانه هیچ محدودیتی ندارد اما در ارسال پیام کوتاه با مودم GSM محدودیت های اعمال شده روی سیم کارت ها که توسط اپراتورهای تلفن همراه اعمال شده حداکثر تعداد مجاز را به 2500 پیام کوتاه در 24ساعت محدود می کند و پس از ارسال تعداد مذکور سیم کارت تا روز بعدی قفل خواهد شد. این محدودیت جهت مدیریت ترافیک شبکه تلفن همراه اعمال شده است در حالی که در ارسال از بستر اینترنت ترافیکی به شبکه تحمیل نمی شود. اساساً ارائه خدمات ارسال پیامک از طریق اینترنت به منظور ارسال انبوه با سرعت بالا بدون ایجاد ترافیک روی شبکه های تلفن همراه صورت می گیرد.
  • در سامانه ابزارهای مختلفی برای مدیریت ارسال و دریافت پیام کوتاه در اختیار کاربر قرار می گیرد اما مودم GSM نهایتاً توان ارسال به صورت محدود دارد و دریافت های انبوه به وسیله آن امکانپذیر نیست. به عنوان مثال ساده از قابلیت های ضروری برای ارسال پیام کوتاه ابزار ارسال زمان بندی شده پیام کوتاه است. در سامانه  می توان تاریخ، ساعت و دقیقه ارسال پیامک را تعیین کرد تا سامانه در زمان مقرر پیام ها را ارسال نماید اما با استفاده از مودم GSM انجام چنین کاری به سختی امکانپذیر است.
  • اطلاعات کاربر نظیر شماره های مخاطبان، پیام های ارسالی، دریافتی و گزارش های ارسال به طور نامحدود در سامانه ذخیره می شود و در هر زمان قابل فراخوانی است اما در استفاده از مودم GSM با تعویض سیستم عامل یا با از بین رفتن اطلاعات هارددیسک کلیه اطلاعات کاربر از بین خواهد رفت.
  • سامانه به طور مستمر به روز رسانی می شود و مشکلات احتمالی به سرعت رفع می شود اما در استفاده از مودم GSM نه تنها به روز رسانی وجود ندارد بلکه مشکلات سخت افزاری خود مودم، عدم تطبیق آن با سیستم عامل های مختلف، عدم به روز رسانی نرم افزار ارسال پیامک یا سازگارنبودن آن با سیستم عامل های جدید بسیار آزار دهنده خواهد بود.
  • در  سامانه پشتیبانی از کاربران و یاری آنان در استفاده از سامانه امری جاری و مداوم است در حالی که پس از خرید مودم GSM و نرم افزار مربوط به آن هیچ کس پاسخگوی مشکلات کاربر نخواهد بود.
15- ارسال تکی پیام کوتاه 
در این سرویس شما میتوانید برای فردی خاص پیام کوتاه ارسال کنید . با امکان تنظیم متن و تعداد کاراکتر .
 
 16- ارسال گروهی پیام کوتاه
در این سرویس شما میتوانید پیام کوتاه گروهی به تعداد نامحدود از طریق فایل excel ارسال کنید . همراه با گزارش تک تک پیام ها تا زمان رسیدن به مقصد و تایید نهایی از طرف مخابرات .
 
17- پیام کوتاه منطقه ای
این سرویس از طرف مخابرات ارائه شده و شما میتوانید برای منطقه ای خاص در شهر پیام کوتاه ارسال کنید . در این سرویس مخابرات از کد پستی افراد که در قبض موبایل قرار دارد استفاده کرده و برای منطقه ای خاص پیام کوتاه ارسال خواهد کرد . این سرویس بصورت تصادفی بر حسب نیاز درخواست کننده ارسال خواهد شد .
 
18- پیام کوتاه شهری
این سرویس از طرف مخابرات ارائه شده و شما میتوانید برای شهری خاص در کل کشور پیام کوتاه ارسال کنید . در این سرویس مخابرات از کد پیش شماره افراد استفاده کرده و برای منطقه ای خاص پیام کوتاه ارسال خواهد کرد . این سرویس بصورت تصادفی بر حسب نیاز درخواست کننده ارسال خواهد شد .
 
19- سیستم نظر سنجی با امکان گزارش گیری آماری و نموداری
امکان اجرای نظرسنجی از طریق موبایل همانند آنچه که در رسانه های عمومی مانند تلویزیون می بینید، براحتی و از طریق این سرویس قابل انجام است. امکان تعریف چند نظر سنجی و استخراج اطلاعات آماری و نمودارهای آن براحتی نیز از طریق این سرویس وجود دارد.
 
20- سیستم مسابقه با امکان گزارش گیری آماری و نموداری
درصورتیکه تمایل دارید مسابقه خاصی را با توجه به پاسخ های متفاوت از طریق SMS برگزار کنید، این سرویس ایده آل شماست! امکان مشاهده انواع پاسخ ها، مشخص نمودن پاسخ صحیح و انتخاب یک یا چند برنده از میان پاسخ های صحیح از جمله امکانات قابل استفاده در این سرویس می باشد.
 
21- سیستم صندوق پیشنهادات با قابلیت تعریف تعداد نامحدود کاربر
اغلب ادارات دولتی و یا سازمانهای نیمه دولتی و خصوصی می‌توانند با استفاده از این سرویس و تعریف صندوق های متفاوت، نظرات مشتریان یا مخاطبین خود را دریافت و به صورت آنلاین بررسی نمایند. امکان تعریف تعداد نامحدود صندوق پیشنهادات و همچنین کاربران متفاوت جهت هر صندوق براحتی مهیاست.
 
22- سیستم انتقال پیام به موبایل
یکی از سرویس های ارائه شده در خطوط SMS، امکان Divert یک شماره به شماره موبایل دیگر می باشد. به عنوان مثال شما می توانید تنظیم کنید که هر پیامی که به شماره اختصاصی شما ارسال می‌گردد، توسط سیستم به صورت اتوماتیک به شماره موبایل شما ارسال شود.
 
23- سیستم انتقال پیام به ایمیل
یکی از سرویس های ارائه شده در خطوط SMS، امکان Divert یک شماره به ایمیل می باشد. به عنوان مثال شما می توانید تنظیم کنید که هر پیامی که به شماره اختصاصی شما ارسال می‌گردد، توسط سیستم به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال شود.
 
24- سیستم منشی SMS
یکی دیگر از سرویس های بی نظیر قابل استفاده توسط خطوط اختصاصی SMS، امکان فعال سازی سیستم منشی هوشمند SMSی می باشد. این سیستم می تواند به تعداد نامحدود واژه اختصاصی جهت ارسال اتوماتیک پیام تعریف شده برای هر واژه به مشترک درخواست کننده ارسال نماید. به عنوان مثال شما می توانید با تعریف کلمه کلیدی "quran" و توضیح "کتاب آسمانی و معجزه پیامبر" در سیستم، این امکان را برای مشترکین خود فراهم سازید که با ارسال عبارت quran از طریق SMS به شماره اختصاصی شما، توضیح مربوطه را به صورت اتوماتیک دریافت دارند.
 
25- سیستم سررسید SMS
یکی دیگر از سرویس های بی نظیر قابل استفاده توسط خطوط اختصاصی SMS، امکان فعال سازی سیستم سررسید SMSی می باشد. دراین سیستم می توانید به تعداد نامحدود پیام زمان بندی شده تعریف نمائید و این پیام ها در زمان تعریف شده ارسال خواهد شد.
 
26- دفترچه تلفن
دفترچه تلفن این امکان را به شما می دهد تا مخاطبین خود را در گروه‌های مختلف طبقه‌بندی کنید و در زمان‌های لازم برای هر گروهی که صلاح می‌دانید پیام ارسال کنید. دفترچه تلفن با قسمت های مختلف سیستم مثل ارسال گروهی یکپارچه شده است. امکان افزودن شماره‌ها از فایل متنی و نیز افزودن رنج شماره وجود دارد.
 
27- ارسال گروهی و نظیر به نظیر
امکان ارسال پیام برای گروه‌های تعریف شده در دفترچه تلفن از این طریق میسر میشود. همچنین شما این امکان را دارید که برای هر مخاطب یک پیغام متفاوت بفرستید، این امکان ارسال نظیر به نظیر گفته می‌شود.
 
28- دریافت اطلاعات در قالب Excel
شما می‌توانید پیام های دریافتی و ارسالی را در قالب یک فایل excel دریافت کنید و پردازش‌های آماری مورد نیاز خود را از طریق نرم‌افزار excel انجام دهید.
 
29- ارسال و دریافت پیامک از طریق URL (سیستم Traffic Relay)
در صورتی که شما بخواهید از طریق برنامه یا وب سایت ‌تان پیامک بگیرید یا بفرستید، این سرویس به کمک شما می‌آید. با سرویس دریافت پیام کوتاه از طریق URL، پیام‌های دریافتی با فرمت تعریف شده از سوی شما به URL تنظیم شده توسط شما، ارسال می‌گردند. همچنین شما می‌توانید با تنظیم یک URL برای مخاطبان خود پیام ارسال کنید.
 
30- ارسال پیامک از طریق وب سرویس
با استفاده از این سرویس قادر خواهید بود که به راحتی از طریق وب سایت خودتان به هر تعداد که تمایل دارید و به هر شماره موبایلی SMS ارسال کنید.

 


 

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است